Depremden sonra döndüğü evine çilingirle girmek zorunda kaldı! Emlakçı gözaltında

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok hasar alan illerden birisi da Adana.

Mahfesığmaz Mahallesi’nde bir apartmanın 8. katında oturan Ozan Hansoylu da (51) depremden sonra evinin kapısını kilitleyip İstanbul’a gitti. Hansoylu 15 Mart günü Adana’ya tekrar dönerek evine girmek istedi.

Ancak kilitlediği kapıyı bir türlü açamadı. Bunun üzerine çilingir çağırıp eve girdiğinde evde kendi eşyalarının olmadığını, başkasının evde oturduğunu gördü.

Hansoylu hemen evde oturanlarla irtibata geçti. Evi emlakçıdan 60 bin liraya kiraladığını söyleyenler Hansoylu’nun tapusunu görünce evden çıktı.

Hansoylu polise giderek emlakçı tarafından izinsiz kiraya verildiğini, evin içinde bulunan eşya ve 210 gram altınının da olmadığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Hansoylu bir süre sonra evine tekrar geldiğinde yine kilit değiştirildiği için içeri giremedi.

Polis giderek yine şikayetçi olan Hansoylu bu kez savcılığa başvurdu. Emlakçı İ.A. gözaltına alındı.

“KİRACIYI GÖRÜNCE ŞOK OLDUM”

Hansoylu, deprem nedeniyle terk ettiği ve yaklaşık 1.5 ay gelmediği evinin bir emlakçı tarafından kendi izni olmadan kiraya verildiğini belirterek, “Ben evimin kapı kilidini 3 kez değiştirip çilingir ile girmek zorunda kaldım. Evde kiracıyı görünce şok oldum. Evdeki eşyalarım ve 210 gram altınım yok. Bu nasıl olabiliyor. Bu adamlar şehrin merkezinde böyle bir şeyi ne nasıl yapıyor? Şahıstan şikayetçi oldum en sonunda gözaltına alındı. Ancak benim altınım ve eşyalarım yok.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir