İddia: Yavuz Ağıralioğlu, Akşener’den genel başkan yardımcılığı istedi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Çarşamba günü Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz ama dayatılan adaya karşıyız” ifadelerini kullanmıştı.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz bugünkü yazısında, Ağıralioğlu’nun genel başkan yardımcılığı talep ettiğini ve Akşener’in olumlu yanıt vermediğini aktardı.

Ağıralioğlu’nun İYİ Parti’den ihraç edilmeyi beklediğini ancak İYİ Parti’nin disipline sevk ve ihraç düşünmediğini belirten Saymaz’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Ağıralioğlu’nın itirazlarının yayılması üzerine Akşener, geçen pazartesi günü kendisini görüşmeye çağırdı. Görüşmede Akşener, “Eleştirilerine katılmıyorum. Adayımız Kılıçdaroğlu’dur. Kazanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

İddiaya göre Ağıralioğlu, genel başkan yardımcılığı talep etti. Ancak Akşener, olumlu bir yanıt vermedi.

Ağıralioğlu, salı günü grup toplantısından sonra TBMM’de basın açıklaması yaptı.

Altılı Masa’da İyi Parti’ye pusu kurulduğunu, cumhurbaşkanlığının bölücülükle pazarlık masası haline getirildiğini ileri sürdü. “Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız” dedi.

Ağıralioğlu, Akşener’i ve partisini, dolaylı şekilde bölücülükle pazarlık masasına oturmak ya da buna razı olmakla suçluyor. Bu ithamın gereği, milletvekili adayı olmamak ve İyi Parti’den ayrılmaktı.

Ağıralioğlu, ilkini yaptı.

İkincisi için kesin bir cümle kurmuyor.

Kanımca İyi Parti tarafından ihraç edilmeyi bekliyor.

Ancak İyi Parti, Ağıralioğlu’nu disipline sevk ve ihraç etmeyi düşünmüyor. Fakat partinin ağır topları, Ağıralioğlu’na kızgınlıklarını saklamıyor. Gökhan Zan ve Ünal Karaman’ın katıldığı gün partiye zarar verdiğini düşünüyor. Ağıralioğlu’nun milletvekili yapılması mümkün görünmüyor. Şu saatten sonra İyi Parti’deki ömrünün uzun olacağını sanmıyorum.

İyi Parti’deki kanaat, 14 Mayıs sonrası Ağıralioğlu’nun Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) iktidar savaşına gireceği yönünde.

Ancak Mustafa Destici, Cumhur İttifakı’nda yer aldığı sürece bu ihtimali zan görmüyorum. AK Parti’ye geçmek mi?

Bütün sözlerini yemek ve çiğnemek olacaktır.

Ağıralioğlu liderlik yarışını kaybedince arkadaşlarıyla BBP’den ayrıldı. Bu grup İnisiyatif Merkezi Derneği adını aldı. Liderleri Ağıralioğlu, İyi Parti’ye katılırken, onlar dernekte kaldı. Bu küçük dernek 6 Şubat’ta adını duyurdu.

Bana sorarsanız Ağıralioğlu, İnisiyatif Merkezi Derneği’ndeki arkadaşlarıyla 2028 için mücadelesini sürdürecektir.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir