Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu Trabzon’da: Asıl milletçi biziz; milliyetçilik, Türk Lirası’nı güçlü tutmaktır

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da ‘Millet Buluşması’nda konuşuyor. 

Sahneye ilk çıkan İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Kemal Kılıçdaroğlu beni İstanbul Belediye Başkanı adayı yaptı ama bunlar ne yaptı? 16 milyon İstanbullu oy verdi, Trabzonlu Ekrem İmamoğlu İstanbul’a başkan oldu ama bunlar uydurma davayla Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nu oradan indirmeye kalktılar. Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nu görevden almaya kalktılar. Ama bunlar neyi unuttu. Ekrem İmamoğlu’nun arkasında Trabzon var, Karadeniz var, tüm Türkiye var.

Deprem bölgesinde milleti aldattın AFAD bari Trabzon’da aldatma. AFAD dün attığı mesajda kuvvetli fırtına çıkacağını iddia etti. Doğru bugün Karadeniz’de fırtına var. Bugün Karadeniz’de 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu fırtınası var.

Eline bir tomar para alıp çocuğa para dağıtılmaz. Biz böyle biliyoruz. Öbür türlüsü insanı rencide eder. Veren eli, alan el görmeyecek. Parayı göstermek ayıptır!

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

“Ekrem başkan, İstanbul’u gerçekten de hem Fatih Sultan Mehmed’in hem Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonuyla ayağa kaldıracak, buna inanıyorum.

Bu ülkenin birleşmeye ihtiyacı var, bu ülkenin huzura ihtiyacı var, beraber olmaya ihtiyacı var. Kavgadan bıkmadık mı, sağdır soldur diye ayrımcılıktan bıkmadık mı? Türkiye’ye söz veriyorum: Ayrımcılığı bitireceğim.

Bir video yaptım, emekliye ikramiye asgari ücret kadar olsun dedim. 8500TL verdiler. Allah nasip olur iktidar olursak, kurban bayramında farkla birlikte 15 bin TL’yi hesaplara yatıracağız. 5’li çeteye gelince para var, emekliye yok öyle mi?

Esnafın bir ay içinde, bankalardan esnaf kefaletten çektiği kredilerin faizlerini sileceğiz. Esnaftan alınan stopaj var. Bunu da 1 ay içinde sıfırlayacağız.

KPSS’ye giren gençler, sınavda Türkiye derecesi yapıyor. Ama mülakatta eleniyor. Söz verdim, o torpili mülakata kaldıracağım, kim neyi hak ettiyse hakkının karşılığını alacak.

İktidar olmanın yolu kul hakkı yememekten geçer. Bütün Trabzonlu kardeşlerime sesleniyorum: 6 lider beraberiz. 6 lideri bir araya getiren demokrasidir, kul hakkı yememektir. Biz bir araya geldik, bu ülkeye adaleti getireceğiz.

Yandaşlara ihale yapıyorlar. ihale dolar/Euro ile. Kâr garantisi dolar/Euro ile. Hani milliyetçiydik? Hani kendi paramız vardı? Büyük ihalelerin hepsini dolar/Euro ile yaptılar. Bay Kemal’in sözü var: O ihalelerin hepsini TL’ye çevireceğim.

Asıl milliyetçi biziz. Süleyman Şah türbesini toprağımızdan kaçırdılar. Bayrağını indiren adamdan milliyetçi olmaz. Toprağını terk eden adamdan milliyetçi olmaz. Milliyetçilik Türk Lirası’nı güçlü tutmaktır. Milliyetçilik budur.

Sevgili gençler şunu unutmayın: Sizin hayalleriniz, Bay Kemal’in hedefleri olacak. O hayallerin tamamını gerçekleştireceğiz.

Bu ülkenin birleşmeye ihtiyacı var. Bu ülkenin huzura ihtiyacı var. Bu ülkenin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bu ülkede kavgadan bıkmadık mı? Trabzon’a söz, Türkiye’ye söz veriyorum; ayrımcılığı bitireceğim.

Ayrıntılar geliyor…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir