Yapay Zekayla Müstehcen İçeriklerini Yapıp, Taciz Ettiler! ‘Sonuna Kadar Peşindeyim’

Sosyal medya hesabında yer alan fotoğrafları, yapay zeka aracılığıyla müstehcen içeriğe çevrilen Aleyna K., yaşadığı tacizi anlatarak yardım çağrısında bulundu. Genç kadın tacizciden korkmadığını belirterek, ‘Sonuna kadar peşindeyim, hiç bir şeyden korkmayın’ dedi.

‘Normal bir insanın aklına gelmez böyle şeyler’

Son zamanlarda popüler hale gelen yapay zeka ile fotoğraf ve video oluşturma akımının kötü örnekleri oluşmaya başladı. Aleyna K. isimli kadın, kendisine ait fotoğrafları kullanan bir erkeğin tacizine uğradığını duyurdu. Kendi fotoğraflarının müstehcen fotoğraf ve videolara dönüştürüldüğünü söyleyen Aleyna K. Show Haber’e verdiği röportajda ‘Gerçekten normal bir insanın aklına gelemez böyle şeyler ancak bir psikopatın aklına gelir’ dedi.

Tacizcinin gönderdiği maillerde ev ve iş yeri adreslerinin olduğunu belirten Aleyna K., ‘Bu yüzden çok endişelendim. Sürekli bi arkama bakarak yürüme tiki oldu, bana az kalsın araba çarpıyordu.’ dedi. Yapılanların takipçisi olacağını belirten Aleyna K. ‘Korksun benden, çok yanlış kişiye çattı. Sonuna kadar peşindeyim. Kesinlikle korkmayın hiç bir şeyden’ ifadelerini kullandı.

Aleyna K.’nın Show Haber’e yaptığı açıklamanın tamamı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir