YSK İtiraz Kararlarını Reddetti: Şahan Gökbakar Yaptığı Mangolu Göndermeyle Gündem Yarattı!

Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber gündemde yaşanan hareketlilik hız kazandı. Siyaset dünyasından sıcak gelişmeler gelmeye devam ediyor. YSK’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına yapılan itirazları reddetmesi gündemin öne çıkan konusu oldu. Komedyen Şahan Gökbakar konu hakkında sessiz kalmadı. Gökbakar YSK’ya yaptığı mangolu göndermeyle dikkat çekti.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin yaklaşmasıyla beraber siyaset gündeminde trafik hız kazandı. Seçimlere kısa bir süre kala en çok konuşulan isimlerin başında cumhurbaşkanı adayları geliyor.

Cumhurbaşkanı adaylarının hızla netlik kazanmasıyla birlikte seçim yarışında Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın yarışacağı belli oldu.

İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Memleket Partisi ve Sol Parti; Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3. kez aday olamayacağına yönelik itirazlarda bulundu.

YSK, cumhurbaşkanlığı adaylık başvurularına yapılan itirazların karar bağlandığını duyurdu. YSK Başkanı Ahmet Yener konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yener, “Oy birliği ile her 3 aday yönünden adaylıklarına yönelik itirazların reddine karar verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Açıklanan kararın ardından İYİ Parti’nin konuyu Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) götüreceği iddia edildi.

Son dönemde Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a yönelik yaptığı paylaşımlarla gündem olan Şahan Gökbakar’dan bu sefer yeni bir paylaşım geldi.

Ünlü komedyen YSK’yı hedef alarak yaptığı mango ve karpuzlu paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

Gökbakar “Arkadaşlarımla yaptığım değerlendirme sonucunda, resimde görülen meyvenin açık ve net olarak Mango olduğuna oy birliğiyle karar verdik…” notuyla gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir