Bütçe dostu düğün arayışı erken rezervasyona talebi artırıyor

Bütçe dostu düğün arayışı erken rezervasyona talebi artırıyor

 

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut, son bir yıldaki düğün salonu ve organizasyonu taleplerini değerlendirdi. Armut.com’a 2023 yılının ilk 11 ayında gelen taleplere göre, 2024 yılının düğün hazırlıkları çoktan başladı. Özellikle evlilik tarihini 09.09.2024 olarak planlayanlar, cumartesi gününü tercih edenler ve kır düğünü yapmak isteyenler hayallerindeki düğün için şimdiden harekete geçiyor. Kalabalık ve yemekli düğün yapacaklar da erken rezervasyonu tercih ediyor.

 

 

2024 yılında evlenmeyi planlayanların erken rezervasyon avantajlarından yararlanması için zaman daralırken Armut.com, son bir yıldaki düğün salonu ve organizasyonuna ilişkin sonuçları paylaştı.

 

Armut.com’a 2023 yılının ilk 11 ayında gelen taleplere göre erken rezervasyon avantajları, 2024 yılı düğün planlarını öne çekti. 2023 yılında Armut.com’a gelen 3000’den fazla talep ve Armut.com hizmet verenlerden gelen bilgiler birlikte değerlendirildiğinde; Aralık ayının bütçe dostu düğün planı yapmak için en doğru zaman olduğu görülüyor. Yıl bitmeden düğün salonu, düğün organizasyonu ve catering gibi konu başlıklarına dair rezervasyonları tamamlamak düğün sahipleri için ciddi fiyat avantajı sağlarken aynı zamanda çok daha kolay bir ödeme planına olanak sağlıyor.

 

Cumartesi günleri hızla doluyor

Armut.com verilerine göre bir yıl önceden düğün salonu ayarlamaya başlayan düğün sahiplerinin yüzde 99’u hafta sonu düğün yapmak isteyenlerden oluşuyor. Özellikle hafta sonuna denk gelen 9.9.2024 gibi özel tarihler için düğün sahipleri düğün salonlarını ayarlamak için Armut’com’da kendileri için en uygun hizmetleri arıyor. Cumartesi gününü düğün günü olarak seçen düğün sahiplerinin, ellerini çabuk tutması ve en az bir yıl önceden bu özel gün için düğün salonlarında rezervasyonlarını tamamlamaları öneriliyor.

 

Kalabalık düğün sahipleri erken rezervasyona yöneliyor

Erken rezervasyonu en çok tercih edenlerin kalabalık düğün planlayan çiftler olduğu görülüyor. Armut.com’a gelen 3000’den fazla talep incelendiğinde, ortalama bir yıl önceden düğün organizasyonu tamamlamak için yapılan taleplerin yüzde 70’inin, 300 ve üzeri davetli sayısı olan düğün organizasyonlarından oluştuğu görülüyor. Fiyat avantajı da dikkate alındığında 300 kişiden fazla davetlisi olacak düğün sahiplerinin uygun düğün salonu bulması için ortalama bir yıl önceden düğün salonları ile anlaşmalarını tamamlaması önem kazanıyor. Özellikle 600-1000 arası davetli sayısına ulaşan düğün sahipleri, düğün organizasyon sürecine olabildiğince erken başlıyor. 

 

Taleplerin yüzde 50’si kır düğünü için

Armut.com’a 2023 yılının ilk 11 ayında gelen erken düğün organizasyonu rezervasyon taleplerine göre her 2 düğün sahibinden 1’i kır düğünü ve açık hava organizasyonu tercih ediyor. Armut.com’a kendileri için en uygun hizmeti bulmaya gelen her 5 düğün sahibinden 1’i ise düğününü salonda yapmayı planlıyor.

 

Kokteyl düğünler revaçta

Erken rezervasyona ilginin bir başka boyutunu da yemekli düğünler oluşturuyor. 2024 yılında erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isteyen düğün sahiplerinin yüzde 50’si yemekli düğün tercih ediyor. 

Son yıllarda trend olan kokteyl tarzı düğün organizasyonu ise 2024 yılında düğün yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir düğün konsepti olarak öne çıkıyor. Armut.com’a ulaşan düğün sahiplerinin yüzde 30’undan fazlası düğünlerini yemeksiz, kokteyl tarzında yapmak için talepte bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x