İsrail’den gülünç propaganda

İsrail ordusu Gazze’deki Rantisi Çocuk Hastanesi’nde çekilen bir video ile hastanenin alt katında Hamas tarafından rehinelerin tutulduğuna dair “işaretler” bulunduğunu iddia etti.

‘REHİNELER BURADAYDI’ İDDİASI

Videoda, İsrail ordu sözcülerinden Daniel Hagari, hastanenin altında olduğunu belirttiği mekânın içindeki biberon ve sandalyeye bağlı ip parçalarının rehinelerin burada tutulduğuna işaret ettiğini söylüyor. Hagari ayrıca militanların isimlerinin yazdığını iddia ettiği duvardaki bir çizelgeyi gösteriyor ancak Arapça yazıların bulunduğu ve yakın planda çekilen çizelgede haftanın günlerinin yazdığı ve muhtemelen hastane personelinin vardiya çizelgesi olduğu belirtildi. Gazze Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 7 Ekim’den sonra yerinden edilmiş Filistinlilerin depoyu sığınma alanı olarak kullandığı ve İsrail’in sunduğu videonun tek bir kanıt bile bulunmayan kötü bir sahneleme olduğu belirtildi.

‘HAMAS’IN KARARGÂHINDAYIZ’ POZU

İsrail ordusu Gazze’deki Hamas jandarma karargâhını ele geçirdiklerini duyurarak, İsrail askerlerinin bayrakla poz verdiği bir fotoğraf paylaştı, ancak bu fotoğraf da inandırıcı bulunmadı. Tozlu masanın üzerinde kırmızı, beyaz taze çiçekler ise dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x